آموزش گریم

آموزش گریم

منظورمان از آموزش گریم متعادل سازی ، آموزش تمامی اقدامات لازم برای میکاپ صورت و درنتیجه رسیدن به چهره ای زیبا ، متعادل و جذاب می باشد. در دوره های آموزش گریم شما یاد خواهید گرفت که چگونه با استفاده از خلاقیت و ایده پردازی خود و بکارگیری تکنیک ها و مهارت های مختلف ، مشکلات و نواقص صورت را پوشانده و در همین حال زیبایی های آن را پررنگ تر نمایید. البته که بدیهی است ساختار صورت افراد مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد.

صورت هر فرد در کنار زیبایی ها و نقاط قوتی که دارد ، ممکن است دارای عیب ها و مشکلاتی هم باشد. اما به طور حتم راه ها و ترفندهایی وجود دارد تا بتوان از طریق آن با محو کردن این عیب ها، زیبایی ها و نقاط قوت چهره را بیش از پیش نمایان کرد. این امر به طور کل به خلاقیت و مهارت های میکاپ آرتیست و گریمور بستگی دارد که نقاط ضعف و قوت هر صورتی را بتواند به خوبی شناسایی کند و با توجه به ساختار و فرم صورت ، وضعیت آن ها را بهبود بخشد.

آموزش گریم سینمایی

دوره ی آموزش گریم شامل بخش های مختلفی من جمله آموزش گریم سینمایی می شود . با شرکت در دوره ی آموزش گریم سینمایی  به توانایی چگونگی پنهان کردن ویا کم اثر کردن عیوب و مشکلات صورت و همینطور پر رنگ کردن و جلوه دار کردن زیبایی های صورت دست می یابید .

۱۰ مهارت که با شرکت در بخش آموزش گریم سینمایی فرا خواهید گرفت

 1. چاق و لاغر کردن صورت افراد
 2. پیر و یا جوان تر کردن چهره ی افراد
 3. درست کردن انواع زخم های کهنه، بریدگی ها ، جای گلوله
 4. ایجاد انواع سوختگی ها و تاول ها
 5. متقارن سازی و قرینه سازی چهره با استفاده سایه روشن ها
 6. نا متقارن سازی چهره با توجه به نقش بازیگر
 7. اجرای گریم های ترسناک ، غمگین ، حالات گریه و…
 8. ایجاد انواع کبودی های دور چشم و نقاط دیگر چهره
 9. چگونگی گریم افراد معتاد ، افراد بیمار و افراد مرده
 10. چگونگی تغییرات اساسی در بازیگران مانند تیپ سازی و …

در صورتی که دوره گریم سینمایی را با موفقیت پشت سر بگذارید، قادر خواهید بود تا  با عنوان گریمور سینمایی ( مجری گریم ) وارد سینما و تلویزیون شوید و به راحتی درآمدزایی کنید.

کلاس گریم 

همانطور که بیان شد، کلاس گریم دارای سرفصل های مختلفی است که یکی از مهمترین آن ها آموزش اصول میکاپ یاهمان متعادل سازی صورت است. در این بخش، درابتدا تکنیک های پاک سازی پوست و روش های مرطوب ساختن آن به هنرجویان آموزش داده خواهد شد. حال در گام بعدی ترفندهای رفع عیب های صورت (زائده هایی مانند خال ، آکنه ، جای زخم و…) مورد آموزش قرار خواهد گرفت. قسمت بعدی در کلاس آموزش گریم و متعادل سازی صورت، به تکنیک های سایه روشن اختصاص گرفته است که در جذابیت و جلوه دار نمودن چهره بسیار مهم و مؤثر است. در مرحله بعدی به آرایش چشم ها و رفع مشکلاتی مانند تیرگی دور چشم ها پرداخته خواهد شد. در انتها نیز مباحث مربوط به آرایش لب ها و در پایان کلاس گریم ابرو و مو و ترمیم آن ها مورد تدریس قرار می گیرد.

دوره گریم 

بطور کلی دوره گریم متعادل سازی ( میکاپ یا چهره پردازی ) شامل تمام اقداماتی است که جهت پنهان نمودن عیوب ، مشکلات و نواقص صورت و جلوه دار نمودن زیبایی های چهره، انجام می شود. این اقدامات می توانند شامل انواع تکنیک های متعادل سازی پوست ، سایه روشن ، لیفتینگ و … باشند که تمام آن ها طی سرفصل های مختلفی به صورت کامل در دوره آموزشی گریم متعادل سازی آموزش داده می شوند. هنرجویان در دوره آموزش گریم با انواع لوازم و ابزار گریم و آرایش صورت و کاربرد آن ها به صورت اصولی و حرفه ای آشنا خواهند شد. این دوره به صورت نیمه خصوصی بوده و تکنیک ها و فوت های کوزه گری خاص، ویژه این کلاس می باشد.

دوره گریم موسسه آسمان هفتم

هنر جویان پس از طی کردن این  دوره متعادل سازی که شامل متعادل سازی چهره و میکاپ و خودآرایی می باشد قادرند با تسلط کامل بر گریم متعادل سازی و فراگیری مهارتهای آرایش در سالنهای زیبایی و یا به عنوان مجری گریم وارد سینما و تلویزیون شوند.

سر فصل های گـــــریم متعادل سازی :

 • شناخت مبانی و مواد گریم
 • شناخت آناتومی صورت
 • آشنایی با تکنیکهای سایه برای رفع نواقص صورت
 • شناخت تکنیک های سایه
 • قرینه سازی صورت با تکنیک سایه
 • آشنایی با لوازم گریم سینمایی
 • ایجاد پیری و جوانی بر اساس فیلمنامه
 • شناخت تفاوتهای گریم سینمایی، تئاتر، تلویزیون
 • ساخت ماسک و قالب گیری
 • ساخت لاتکسops
 • چاق و لاغر کردن صورت بازیگر بر اساس فیلمنامه
 • گریم سوختگی از آفتاب
 • گریم سه بعدی

هیات اساتید و اعضای شورای آموزش کانون سینماگران جوان

مدیریت کانون سینماگران جوان همواره بر حفظ و ارتقاء سطح آموزش کانون اهتمامی جدی را داشته و با جذب و دعوت از اساتید دانشگاه و سینماگران برجسته و صاحب نام کشورمان سعی خود را  بر روی ارتقاء کیفیت آموزش گذاشته است.

درباره مدرس

مدرسین موسسه آسمان هفتم دارای سوابق کاری بالا و همینطور تدریس در سالن های زیبایی و آموزشگاه ها می باشند، که با برترین برندها و درصد قبولی 100% و جدیدترین متدها آشنایی کاملی را دارند. شاگردان این دوره با نمرات بالا گواهینامه های خود را از ارشاد دریافت نموده و با راحتی جذب بازار کار خواهند شد.

این موسسه برای تکمیل دوره های تخصصی خود دوره های آموزشی مختلفی رابه صورت سالانه در خارج از کشور گذرانده و همواره با آخرین متد های روز کار کرده و تکنیک های جدید را آموزش می دهد.

گواهینامه پایان دوره

به هنرجویان پس از طی دوره ی آموزش و گذراندن کلیه ی دروس تئوری و انجام پروژه پایان دوره پس از موفقیت در آزمون پایان دوره “گواهینامه رسمی پایان دوره ی تخصصی آموزش چهره آرایی و چهره پردازی سینما و تلوزیون از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ” اعطاء خواهد شد. علاوه بر این به فارغ التحصیلانی که دوره تکمیلی را بمدت شش ماه کامل گذرانده باشند، علاوه بر اعطاء گواهینامه پایان دوره تکمیلی ، گواهینامه صلاحیت حرفه ای نیز اعطاء می گردد.

هنرجویان پس از فارغ التحصیلی قادر خواهند بود به عضویت رسمی کانون سینماگران جوان در آمده و فعالیت سینمایی خود را در واحد تولید کانون ادامه داده و همینطور از این طریق به پروژه های مختلف سینمایی و تلوزیونی معرفی شوند.